7 דרכים לעיצוב חדר שינה מפנק

אתם לא חייבים להוציא הון על עיצוב חדר שינה מפנק. כל מה שאתם צריכים הוא מקורות השראה וקצת תכנון ומחשבה. מקורות השראה יכולים להיות תמונות של חדרי שינה שראיתם באינסטגרם ובאתרי אינטרנט שונים, חדרי מלון, אולמות תצוגה וכו'. מבחינת סגנון העיצוב, תוכלו לשלב מספר סגנונות וכל זאת בהתאם לבחירת הצבעים המתאימים והאביזרים שישתלבו איתם. 

מיקום בחלל

הדבר הכי חשוב הוא להתחשב בנתונים של חדר השינה שלכם. אלו כוללים את הגודל שלו, מיקום החלונות, מיקום הדלתות וצורת הקירות. בהתאם לנתונים האלה, תוכלו לדעת כמה רהיטים לשים בחדר ואיפה למקם אותם. 

המיטה

הרהיט המרכזי והמשמעותי בכל חדר שינה. לפני הכל, חשוב למדוד את המקום שיש למיטה בחדר וכמו לקחת בחשבון גם את נפח הגב שלה. לאחר שהחלטתם על גודל המיטה והמיקום, יש להתאים גם סט שידות תואמות.

מצעים וטקסטיל

אתם לא תאמינו אבל מצעים וטקסטיל יכולים להשפיע רבות על עיצוב ומראה חדר השינה. בהתאם לגודל המיטה שלכם, בחרו מצעים מתאימים. כיום, תוכלו למצוא מגוון גדול של מצעים למיטה זוגית, מצעים למיטת יחיד, מצעים למיטה וחצי וכו'. אם תבחרו מצעים בצבע לבן, תוכלו להעניק לחדר שלכם מראה נקי ורומנטי. אגב, ההמלצה היא לבחור במצעים טבעיים מבדים נושמים כמו, כותנה או פשתן. על מנת ליצור מראה מעניין, צבע ומרקם, אפשר גם להוסיף ראנר למיטה וכמו כן כריות נוי מפנקות.

אחסון

כאשר מתכננים ארונות לחדר השינה, יש לקחת בחשבון שאלו יתאימו לסגנון העיצוב של חדר השינה. יש לקחת בחשבון שיהיו מספר מדפים, מקומות תלייה וכמו כן העדיפות היא לבחור בארונות עם דלתות הזזה וזאת על מנת לחסוך את מרחב פתיחת דלתות הארון. אגב, אם יש מקום בחדר השינה אבל אין כבר מקום בארונות, ניתן להוסיף שידת מגירות שתמוקם בחדר ובה לאחסן עוד פריטים.

אביזרים

שימוש באביזרים שונים, יכול לפתור מגוון בעיות הקשורות לסדר ולסגנון. לדוגמה, מתלה מאחורי הדלת לאוורור הבגדים, מקום אחסון כמו סל לכריות הנוי שאנו לא צריכים בלילה וכו'. מעבר לכך, גם הוספה של ווילונות לחדר יכולה לצור אווירה חמימה ונעימה. כיום, יש מגוון גדול של ווילונות בכל מיני צבעים ועיצובים. אם רוצים מראה נקי, העדיפות היא לבחור בווילונות לבנים, חצי שקופים. 

תאורה

בחדר השינה, נרצה להשתמש במספר גופי תאורה בהם, גוף תאורה מרכזי, גופי תאורה הכוללים מנורות תלויות משני צדי המיטה (יספקו אור חלש יותר מהאור המרכזי) וכמו כן נוכל גם לבחור בתאורה שמוסתרת בקיר ותאורת לד לכל מיני מקומות בחדר.

מוצרי חשמל

מומלץ להתקין מאוורר תקרה עם תאורה, רצוי שיהיה בצבע של התקרה (לבן או שמנת). אם תרצו, ניתן גם להתקין טלוויזיה בחדר. הדעות חלוקות בנושא, שכן חלק מתנגדים ואומרים שהטלוויזיה היא גורם לא מרגיע לפני הישנה ואחרים אומרים דווקא שהיא עוזרת להם להירדם טוב יותר.