5 טיפים לעיצוב וילונות לחדרי שינה וסלונים

 

לא הרבה יודעים זאת אבל וילונות נוטים לשדרג מאוד את חלל הסלונים או חדרי השינה. הם כמו שנהוג לומר "עושים את החדר", אך חשוב שתהייה התאמת וילון לחדר השינה או לסלון ביתי, לא כל וילון מתאים והבחירה חייבת להיעשות באופן מוקפד כדי ליצור שדרוג איכותי.

אנשים נוטים לבחור בווילונות עבור חדרי שינה במבצע, אך למרות המבצע חשוב לקחת בחשבון כמה דברים ולא לבחור שרירותית. כשבוחרים וילון חשוב לבחור את המרקם הנכון, הגוון וההדפס שעליו שיתאים למיטות בחדר הורים ,שיהיה עם אורך ורוחב מדויק בהתאם לחלונות ולסגנון החדר. להלן 5 טיפים לבחירה נכונה של וילונות.

סוג הבד של הווילון 

הבד הוא החלק החיוני ביותר בבחירה של ווילון, מכיוון שהחומר הוא זה שיקבע את איכותו של הווילון ואת אורך הזמן שהוא יחזיק. לווילונות מעוצבים מבד יש תפקיד אסתטי וגם פרקטי, הם משפרים כל מראה של חלון, ובנוסף נועדו לשפר את התאורה ולמקסם אותה ולשמור על אינטימיות בפני כל מי שנוכח בו. לחדרים שסופגים הרבה אור שמש מומלץ לבחור בד סיבי שמיוצר בעבודת יד. הסיבים שומרים על האיכות של הבד לאורך זמן.

גוון

במקרה שאתם משנים את העיצוב של החדרים, מומלץ לעשות בחירה של ווילונות בצבעים שהם ניטרליים ופחות נוטים לדהייה. ווילונות מסוג זה מתאימים למנעד של סגנונות, כמו וילונות גלילה ועוד  שמיוצרים מחומרים כמו פשתן, משי וקטיפה. במידה ותהיו מעוניינים בהרחבה של החדר, צריך לבחור וילונות בצבע בקונטרסט לגוון הקיר. הגוונים אמורים להתאים לסגנון העיצובי של החדר וגם לאבזור שבתוכו, כמו: המצעים, הכדים, הכריות נוי ועוד.

פרטיות

המטרה החשובה של הווילון היא לשמור על הפרטיות. וילון פונקציונלי מספק גם הדר ויופי וגם דואג לאווירה נעימה ומרחיב את החדר, ומשחק טוב עם הנוף שבחוץ ועם השמירה של הפרטיות. בעוד וילונות שקופים שעשויים להיראות קסומים ולהעניק אווירה רעננה וצעירה וגם אלגנטית מאוד בחזות שלהם, הם גם שומרים על הפרטיות של כל מי שנמצא בחדר.  לכן, במידה ובחרתם וילון שקוף כדאי להוסיף תחתיו שכבה של בד אטום על מנת לשמור על הפרטיות.

בידוד ואקלים

וילונות תרמיים הם אופציה מצוינת לשמור על הטמפרטורה בחלל וכך מיעלים את האנרגיה של מערכת החימום או הקירור בבית. וילון מספק שכבה מעבר לחלון של בידוד ויכול להפחית רעש ותנאי מזג אוויר באופן משמעותי. כך הוא מפחית גם חשבונות חשמל בכך שהוא שומר על טמפרטורה לזמן ארוך ולא נותן לה להתנדף. במידה ובקיץ מעוניינים בסטים ובדים נעימים וקיציים יותר, אפשר להחליפם או להישאר עם הכבדים שחוסמים את החום ומאפשרים תנאי מיזוג בחלל.

תאורה

ווילונות שתלויים מעל לגובה החלון יתנו תחושה תמיד של חדר גבוה יותר, לכן מומלץ תמיד לתלות אותם בחמישה סנטימטר מעל המשקוף. אם אתם מעוניינים לעשות שימוש בווילונות כמסתור מפני השמש רצוי לעשות וילון עם רוחב מעט יותר רחב מהחלון עצמו.