שיעור בעיצוב: התאמת טקסטיל לכל אזורי הבית

אין ספק שפריטי טקסטיל מהווים חלק בלתי נפרד מחללי הבית שלנו. הם מוסיפים להם טאץ' עיצובי, יופי ועל כן חשוב גם לבחור אותם בקפידה ולהתאים אותם בצורה הנכונה לכל חלל בבית.
קבלו מאיתנו מדריך שיעזור לכם לעשות קצת סדר ולהבין איזה פריטי טקסטיל לשלב ובאיזה חלל.

החלל קר ולא מזמין – מה עושים?

במקרים רבים, אנחנו נכנסים לבתים ומרגישים שמשהו חסר והאווירה לא חמימה ונעימה. בדרך כלל, הדבר קשור לעובדה שבבתים כאלה חסרים פריטי טקסטיל. אין ספק שפריטים אלה נותנים תחושה ביתית, חמה ומזמינה. לכן, אחרי שסיימתם לבחור את הרהיטים, תשקיעו מחשבה גם בבחירת פריטי טקסטיל לבית בהם, כריות, שטיחים ווילונות. כך תוכלו להוסיף עוד עומק וטקסטורה לכל חלל בבית.

טקסטיל בחדר השינה

אנחנו נרגעים בחדר השינה שלנו ומבלים בו זמן לא מבוטל ועל כן, חשוב לפנק אותו עם מוצרי טקסטיל. עשו זאת באמצעות כריות נעימות, שמיכות וכמובן וילונות עדינים. על מנת לשמור על רוגע בחדר השינה, בחרו בצבעים ניטרליים ועדינים. השלימו את מראה החדר עם שטיח גדול שימוקם מתחת למיטה או עם מספר שטיחונים קטנים בשני צידי המיטה.

טקסטיל בסלון

פריטי הטקסטיל המושלמים והבסיסיים שצריכים להיות בכל סלון כוללים כמובן כריות, וילונות ושטיחים. מבחינת הווילונות בסלון, בדקו שהם יספקו חסימה של קרני השמש החזקות ומנגד גם יתנו פרטיות מהסביבה. מבחינת הכריות, זכרו שתמיד תוכלו להחליף את הכיסוי שלהן וכך לחדש את מראה הכריות ובכלל את העיצוב של הסלון. אם אתם מתכננים גם לשים שטיח גדול בסלון, בדקו שהוא לא גדול מדי שכן שטיח כזה יכול לייצר תחושה סגורה בחלל הסלון ואתם רוצים להימנע מכך.

טקסטיל במטבח

כאשר אתם בוחרים וילון למטבח, העדיפות היא לווילון גלילה או וילון רומאי. הוא יכול לחסום את אור השמש, למנוע מצב של חימום יתר במטבח וכמו כן הוא לא יתנפנף ויפריע לעבודה. פריטי הטקסטיל כוללים מפת שולחן, ראנר על הדלפק ומגבות מטבח צבעוניות. אפשר גם להוסיף שטיח שיהיה בקרבת כיור המטבח וכך ימנע בלאגן ולכלוך ויעניק סביבת עבודה נעימה.

טקסטיל בחדר האמבטיה

אפשר להשתמש במתלה מעץ ולשים בו מגבות. אין ספק שאלו נותנות תחושת ניקיון ורעננות. מעבר לכך, מומלץ גם לשים שטיח רך ומפנק וכמו כן וילון אמבטיה מחומר שלא יהרס מהלחות שיש בחדר האמבטיה.

טקסטיל בחדר העבודה

אפשר לשלב פריטי טקסטיל כמו, מסגרות עם תמונות, לוחות קנבס, פריטי נוי וכמובן וילונות. אלו יעזרו לשלוט בכמות האור שנכנסת לחלל וגם יפתרו בעיות כמו סנוור או השתקפות על גבי המחשב. ההמלצה היא לבחור בווילונות שיהיו חצי שקופים. אפשר להשלים את המראה על ידי שטיח שימוקם מתחת לשולחן העבודה.

טקסטיל בחדר הילדים

אתם רוצים שחדר הילדים יהיה כיפי וחמים וכזה שהילדים ישמחו לארח בו את החברים שלהם ועל כן מומלץ להוסיף שטיח רך למגע, כריות גדולות וכמו כן וילון עם מראה קליל ועדין.