פרופיל תאורה מוסתר – גם מאחורי הוילון

פרופיל תאורה הוא פרופיל אלומיניום אשר משחלים בתוכו פסי תאורה מתאורת לד. הפרופילים הללו מגיעים בצורות שונות והם ניתנים להתקנה כיחידה אחת המוצמדת על הקונסטרוציה (תקרה או קיר) או כתאורה שקועה, אשר נפוצה יותר בתקרות, קירות גבס ומאחורי וילונות.

ישנם פרופילי תאורה אשר מיועדים לתלייה. בעצם, ניתן לומר כי אפשרויות ההתקנה המרובות של פרופילי  התאורה מאפשר לנות לבחור את המידה ואת כמות הלדרים הרצויה ובכך לתכנן את התאורה לכל חלל בהתאם לגודלו של החללף גובה התקרה וכמובן שבהתאם לכמות התאורה הנדרשת.

היתרונות של פרופילי תאורה

אחד היתרונות הגדולים ביותר של פרופילי תאורה הן שהן ניתנות להתקנה כמעט על כל אלמנט, על רצפה, מאחורי הוילון, על גדרות אבנים, מעקות, מעל השיש, ברכב – והרשימה לא נגמרת. ההתקנה יכולה להיעשות ללא חשש בטיחותי כלל וללא חשש מאורך חיי המוצר אשר מחזיק זמן רב ועמידותו גבוהה במיוחד.

בנוסף, ניתן להתקין את פרופיל התאורה גם בקירות החיצוניים ואפילו מתחת לפני המים, אך במקרים אלו תדרש התאמה (בכל מקרה בו מתקינים את התאורה במקום שעלול להרטב – גם בחדרים רטובים – צריך להתקין תאורת לד בעל רמת IP גבוהה.

דירוג הIP מציין מהי רמת האטימות בפני חדירת אבק ומים. ככל שמקדם הIP גבוהה יותר כך הוא אטום יותר. במקרים אלו, גם האביזרים הנלווים לפרופיל התאורה המותקנים באיזורים אלה צריכים להיות בעלי IP גבוהה.

לאלו מטרות מתאימים פרופיל התאורה?

מלבד כמות התאורה ואיכות התאורה, פרופילים אלה משנים לגמרי את האטמוספירה ואת העיצוב של החדר. פרופילים אלה ידידותיים מאוד לסביבה והם אינם מפיצים חום.

הפרופילים משתלבים בצורה מושלמת בכל קונסטרוקציה אדריכלית. בפסי תאורת הלד קיימים גם מוצרים שונים המגמישים עוד יותר את אפשרויות העיצוב בהתאמה אישית ומושלמת בהתאם לדרישות שלכם או של המעצב/אדריכל שמלווה אתכם בתהליך עיצוב הבית.

אפשרויות העיצוב של פרופילי התאורה גמישים מאוד. ניתן להתקין אותם בזוויות ובמשטחים לא חלקים ואפשר אפילו לשחק עם הגוונים של התאורה המופקת. יש לדים המדמים אוד של מנורת חשמל רגילה (אור צהוב) וישנם לדים שהתאורה שהם מפיקים דומה לתאורת דמוי פלוריסנט. ישנם לדים המפיקים תאורה בגוון כחלחל מעט אשר מתאים יותר למשרדים ולמקומות ציבוריים רשמיים וכמובן שינם לדים המפיקים את האור הלבן צהוב אשר יוצרים אווירה של חום בבית

קלות ההתקנה

פרופילי תאורה קלים מאוד להתקנה ולכן עלויות האחזקה וההתקנה שלהן זולות במיוחד. עובדה זו מסבירה את העובדה שניתן היום למצוא פרופילי תאורה בכל סוגי המבנים והחללים – החל ממנים ציבוריים ועד מפעלי תעשיה, מוסדות לימודיים, מסעדות, בתים ועוד.

הפרופילים צריכים להיות מותקנים על משטחים יציבים וחשוב מאוד לוודא שהם נקיים ויבשים. ניתן להתקין את הפרופילים גם על הריהוט כמו המטבח ולספק תאורה למשטחי העבודה במטבח שלנו.

ניתן להתקין את התאורה מאחורי הוילון – מה שהופך את התאורה למוסתרת אשר מעניקה יוקרתיות עוצמתית לוילון שלכם.