עשו זאת בעצמכם – טיפים מושלמים לעיצוב הסלון

זה ממש לא משנה אם אתם מתגוררים בדירה שכורה או דירה משלכם, הסלון שלכם צריך להיות מעוצב ומדוע? כי מדובר באחד החלל המרכזיים בבית. בחלל הזה אנחנו עושים לא מעט פעילויות בהן, אירוח, מנוחה, משחק עם הילדים, קריאה, צפייה בטלוויזיה ועוד. על כן, הסלון צריך להיות מעוצב, כך שהשהות בו תהיה נעימה. אז מאיפה מתחילים? ואיך מעצבים? המשיכו בקריאה…

יש לכם ריצוף בעייתי בחלל הסלון?

אם יש לכם ריצוף ישן או כזה שאתם לא אוהבים אותו וקיבלתם אותו במסגרת רכישת דירה מקבלן ואין לכם כסף להשקיע על חיפוי או שיפוץ הריצוף, כל שתצטרכו לעשות הוא לרכוש שטיח גדול. כך תוכלו לחפות בצורה אידיאלית את חלל הסלון ולהסתיר את הריצוף המוזנח.

חסרים לכם מקומות אחסון בבית?

תוכלו לפתור את הבעיה על ידי ארון מותאם בעומק 60 ס"מ שיותקן באחד הקירות של הסלון. מדובר על פתרון מושלם לאחסון ציוד. תוכלו לבחור ארון עם דלתות לחיצה. המראה שיתקבל יהיה חלק ואלגנטי. אם תרצו, תוכלו גם להשאיר חלק ממקומות האחסון גלויים ואז לצור מעין נישות שגם הן יסבו מראה קליל לארון. הארון ישתלב כחלק מהסלון.

יש לכם פריטי טקסטיל בסלון?

אתם לא תאמינו איך פריטי טקסטיל שעלותה לא גבוהה, עשויים לשדרג משמעותית את עיצוב הסלון. פריטי הטקסטיל הנמכרים ביותר הם הכריות. הם מגיעות במבחר של דוגמאות וצבעים. נסו לשלב כריות בצבע אחיד עם כריות שיש עליהן הדפסים או דוגמאות.

וילונות יש לכם?

עלותם לא גבוהה והם יכולים להוסיף המון לעיצוב של הסלון. מעבר לכך, הם גם יוצרים אווירה נעימה וחמימה בחלל. כאשר אתם רוכשים וילונות, בדקו את מידת הצפיפות הבד, היא תשפיע על כמות האור הטבעי שתיכנס מבחוץ. העדיפות היא לבחור בווילונות בצבע לבן. כך יהיה מראה נקי וחמים.

אל תוותרו על גופי תאורה

ניתן לשדרג את עיצוב הסלון על ידי שימוש בגופי תאורה שונים. אלו יכולים להיות גופי תאורה תלויי תקרה, צמודי תקרה, ספוטים, עומדים וכו'. בחירה בגופי התאורה הנכונים תייצר את האווירה הרצויה.

ירוק בעיניים

הצבע הירוק מכניס המון עניין וחיים לבית שלנו. על כן, אל תוותרו על צמחים והכניסו כמה שיותר מהם לסלון שלכם. אפשר לבחור צמחים מלאכותיים או צמחים חיים.

שורה תחתונה

זהו מקבץ מקוצר של טיפים שיכולים לעזור לכם בעיצוב הבית. אם אתם רוצים לעשות בבית שינוי גדול ומשמעותי, אז העדיפות היא לקחת איש או אשת מקצוע שיש לו ניסיון בכל הקשור לתחום עיצוב פנים בתים פרטיים. נכון, הדבר עשוי להסתכם בהוצאה לא קטנה, אבל תחשבו על זה שמדובר על עיצוב ממנו תהנו לטווח ארוך ובכלל עיצוב שיגרום לכם להרגיש בבית (לא חשוב אם הבית שלכם כי רכשתם אותו או שאתם שוכרים אותו).