לחשוב כמו מעצב פנים – טיפים לתכנון ועיצוב הסלון

תסכימו איתנו שהסלון הוא החדר הפופולארי בכל בית. אנחנו נמצאים בו אחרי שסיימנו לעבוד, אנחנו יושבים בו כאשר נפגשים עם אורחים ומשפחה והוא גם משמש כחדר טלויזיה הן למבוגרים והן לילדים. על כן, חשוב מאוד לעצב את החדר הזה, כך שיהיה נעים לשהות בו.  

תהליך העיצוב של הסלון יתחיל בתכנון נכון. מה הכוונה? עלינו לקחת מידות של חלל החדר, לדעת מהן הפרופורציות שלו, איזה ריהוט יתאים, גופי תאורה, וילונות וכו'. כאשר נרכז את כל הנתונים, נוכל לבצע את תהליך העיצוב בצורה הנכונה ביותר. נשמח לשתף אתכם במספר טיפים שיעזרו לכם בשלב התכנון. מוכנים? אנחנו מתחילים!

צמצום כמות הרהיטים

יש לרהט את הסלון בעדינות, אין צורך להעמיס עליו המון רהיטים. הדבר יגרום למראה מגושם ובכלל לאי נוחות. בחרו בקפידה את הריהוט המתאים. נסו להיעזר במגזינים של עיצוב הבית, אתרי אינטרנט וכמו כן אם יש באפשרותכם – נסו להתייעץ עם איש או אשת מקצוע מתחום עיצוב הפנים.

בחרו את גופי התאורה הנכונים

בגלל שמדובר על חדר מרכזי בבית, אנחנו רוצים שהוא יהיה מואר בצורה הטובה ביותר. בזכות שימוש בתאורה מתאימה, נוכל להקל על פעולות כמו, אכילה, קריאה, אירוח וכו'. כמובן שתאורה גם תתרום לעיצוב הסלון ולמראה יוקרתי. כאן נזכיר שחשוב להתחשב בפרופורציות. אל תתפתו לבחור גופי תאורה גדולים, הנראים מרשימים בחנות, אך יכולים שלא להתאים לסלון שלכם כי התקרה נמוכה יותר מהתקרה שיש בחנות. לפני שאתם רוכשים גופי תאורה מעוצבים, נסו להתייעץ עם יועצי התאורה בחנות.

הגדירו את התחומים בחלל הסלון

הדבר כמובן תלוי בגודל הסלון שלכם. תוכלו להגדיר אזורים בתוך חלל הסלון כמו, אזור פינת קריאה, אזור פינת מנוחה וכו'. בפינת הקריאה, תוכלו לשלב כורסת יחיד, כוננית ספרים ומנורה עומדת.

וילונות ותאורה טבעית

אין ספק שהסלון שלנו הוא החלל הכי מואר בבית. לתאורה טבעית יש יתרונות כמו חיסכון בחשמל אבל יש לה גם חסרונות כמו סינוור. על מנת לפתור את הבעיה, אפשר להתקין ווילונות. הם מוסיפים המון יופי לעיצוב הסלון וגם מאפשרים שליטה על כמות האור הנכנסת מבחוץ. כיום, יש מגוון ווילונות בכל מיני סגנונות, דוגמאות וצבעים. בדקו את צפיפות הבד שיש לווילונות, זאת משום שאותה צפיפות תשפיע על ויסות האור שייכנס לחלל.

עיצוב הסלון

כעת לאחר שעברנו על כל הפרמטרים הקשורים לתכנון הסלון שלנו, עלינו להמשיך לבחירת רהיטים, פריטי נוי, גופי תאורה ווילונות שאנחנו אוהבים ושנשמח לראות בחלל הסלון. נסו לא להתפזר ובחרו פריטים שיש להם סגנון עיצוב דומה. יש מגוון סגנונות עיצוב בהם, סגנון מודרני, כפרי, הייטקי וכו'. בחרו את הסגנון שאתם הכי אוהבים ומתחברים אליו.