כיצד לבחור וילונות למשרד?

וילון הוא פתרון הצללה נפוץ שיכול להתאים גם עבור סוגים שונים של חללי עבודה, חנויות וכמובן משרדים. היתרון של וילון בא לידי ביטוי באופן שבו הוא מייצר צל אך עדיין מצליח להעניק תחושת אוורור, מה גם שניתן להיעזר בו על מנת לחסוך בהוצאות אנרגיה. במילים אחרות, וילונות למשרד הם בהחלט השקעה משתלמת – כל עוד בוחרים אותם בצורה נכונה.

ראשית, כדאי לקחת בחשבון את ההבדלים בין סוגים שונים של בדים לוילונות. בניגוד לבתים פרטיים שבהם אין כמעט סכנה ללכלוך מצטבר של הוילון, השחיקה שלו במשרדים גדולה יותר. הדרך להימנע משחיקה, בלאי ולכלוך על הוילון היא למצוא עבורו בד עמיד ואיכותי. כמו כן, ניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי סוגים שונים של בדים לוילונות ולשאוב השראה מתוך קטלוגים של וילונות מעוצבים.

מה הקשר בין הוילון לחלון?

עוד טיפ קונקרטי לבחירת וילונות למשרד היא לבדוק את כיוון השמש. היות והמעטפת החיצונית של רוב בנייני המשרדים היא זכוכית, ניקוי חלונות בסנפלינג או למעשה כל שירות בסיסי אחר של ניקוי חלונות מגביר את החדירה של השמש לחלל הפנים. במקרים אלו, הפתרון הוא לבחור בדים לוילונות שיהיו מספיק עבים על מנת לחסום את השמש אך עדיין יאפשרו חדירה עדינה של תאורה טבעית.

בעלי משרדים חייבים לקחת בחשבון את ההשפעה של הוילון על מראה חלל הפנים בטווח הקצר והארוך. בטווח הקצר, אפשר למשל לבחור וילונות למשרד על מנת לרענן את העיצוב בהשקעה כספית קטנה של כמה מאות שקלים בלבד. בטווח הארוך, וילונות מעוצבים צריכים להתכתב עם הצבעים השולטים בחלל הפנים, עם הגוונים של הלוגו ועם המסר שאותו בעלי המשרד רוצים להעביר ללקוחות ולעובדים.

קביעת תקציב עבור הווילון

החדשות הטובות עבור בעלי משרדים הן שלא צריך לחרוג מתוך מסגרת התקציב על מנת לבחור וילונות ברמה גבוהה. אם משווים בין סוגי וילונות לפי הבד, אופן ההתקנה והעמידות, אפשר גם לרכז תחת קורת גג אחת את שירותי ההתקנה. עוד קודם לכן, רצוי לקבוע את מסגרת התקציב שאותה מוכנים להשקיע ולברר כמה יעלה להחליף וילונות בכל המשרד או בחדרים נבחרים בלבד.

לסיכום, קיים קשר ברור בין האופן שבו בוחרים וילונות למשרד לבין התחושה בחלל הפנים. אם משתמשים בווילון לצרכים פונקציונאליים ואסתטיים, רצוי גם לבחור בד עבה שימנע חדירת שמש לאחר ניקוי חלונות בסנפלינג ובקומות גבוהות או נמוכות.