וילונות לחדרי ילדים – כיצד בוחרים?

וילונות נחשבים בימנו לחלק בלתי נפרד מעיצוב הבית כאשר ניתן לראות אותם בחללים השונים בבית והם מוסיפים לעיצוב ולאמירה האישית שלנו.

גם בחדר הילדים, כדאי לבחור וילונות אשר יתאימו לעיצוב, לגיל הילד או הילדה ולגווני הקירות בחדר. יש לציין, כי אם הילד או הילדה הם בגיל המתאים, הם יוכלו לראות את בחירת ווילונות לחדרי ילדים כפרויקט של יצירה והילד, ירגיש כי הוא גדול דיו, בכדי להחליט על העיצוב כגון, הגוון, האורך או הדוגמא של הווילון.

יש לנסות להקפיד ולבחור בגוונים רגועים של ווילונות, היות ובכל זאת מדובר על חדר שאמור לשמש כמנוחה, מה שמצריך גוונים נעימים ורגועים. ישנם ווילונות מוכנים שניתן לרכוש עבור במיוחד עבור חדרי ילדים ונוער בגילאים שונים כאשר ההיצע הוא רב, אך אם ברצונכם לעצב ווילונות מיוחדים או בדוגמא מסוימת, תמיד ניתן הגיע למעצבת ווילונות, אשר באמצעותה תוכלו לבחור את הבדים הרצויים, הגוון הדוגמא וכן ייעוץ מקצועי, לאחר שהיא תראה את נתוני החדר.

טיפים לבחירת וילונות לחדר הילדים

ראשית יש לקחת כמובן את המידות המדויקות של החלונות בחדר הילדים, כאשר  יש לחשוב על הבחינה הבטיחותית שכן, אם מדובר על ילדים קטנים, ווילונות שיהיו ארוכים מדי, עשויים לגרום לסכנת נפילה, כך שמומלץ לחשוב על כל הגורמים יחד, לפני שבוחרים ווילונות לחדרי הילדים. חשוב לבחור ווילונות, אשר אין בהם קפלים רבים מדי, ווילונות מסוג זה, יתאימו לסלון למשל ולא לחדרי ילדים. ווילונות מסוג פאנל, ייצרו מראה רך יותר שיתאים לחדר הילדים, הרבה יותר מווילונות גלילה למשל.

ווילון רומאי, עשוי להתאים לחדרי ילדים ונוער, היות והוא גם בטיחותי, גם מרהיב ביופיו וניתן ליהנות מאטימות והצללה גם יחד. בכל כמה שנים, יש להתאים את הווילונות בחדר הילדים, מכיוון שווילונות עם דמויות ילדותיות לא יתאימו לילד מתבגר. יש לציין, כי קיים הבדל משמעותי, בין ווילונות לחדר של ילדה, לבין ווילונות לחדר של ילד. הגוונים וסוג הבד, יהיו שונים. ילדות, תאהבנה יותר, גוונים פסטליים  רכים, תחרה ומראה רומנטי ועדין יותר ואילו בנים, יאהבו מראה מחוספס יותר של בדים חלקים או עם הדפסים גיאומטריים קלים וגוונים כגון כחולים, אפורים וכדומה.

אווירה, עיצוב ופרקטיות

בבואנו לבחור וילונות שיתאימו לאווירה והעיצוב בחדר הילדים, ניתן למצוא בדים שיעניקו הצללה ושקיפות. חשוב לקחת בחשבון את המטרה של הווילון, אם מדובר בהצללה או הרצון לשמור על  פרטיות או שיחדור בכל זאת אור רב יותר, כי בחדר הילדים קיים חלון אחד ואין מספיק אור המגיע מבחוץ.

ישנם ילדים הנחים מנוחת צהריים, כך שיש לדאוג לאווירה הנכונה ואת ההתאמה וההרמוניה בחדר הילדים. יש לדאוג שלא יהיה עומס של צבעים בחדר הילדים. בגלל שילדים בגילאים רכים, עשויים להיות נתונים במצבי משחק עם חבריהם או אחיהם, כך שהם עשויים למשוך אותם או להסיטם בפראות. את כל הנתונים הללו, יש לקחת בחשבון בכדי לבחור נכון את הווילונות שיהיו מיועדים לחדרם.