בחירת וילונות מתאימים לעיצוב הנכס

די במבט אחד בחדר המעוצב באופן מקצועי כדי להבחין עד כמה ווילונות בהתאמה אישית נראים יקרים יותר בהשוואה לווילונות הסטנדרטיים. אין ספק שבחירת הווילונות כרוכה ביותר מאשר בחירה בבד שאתם אוהבים בתקווה שהוא ייראה טוב בחדר. ישנם גורמים קטנים רבים שיכולים להשתבש כשאתם בוחרים בווילונות לעיצוב החדרים בנכס שלכם, כמו: האם הם מספקים את רמת הפרטיות הנכונה? האם הם ארוכים מספיק כדי שייתלו בצורה הנכונה? האם סגנון התלייה של הווילון מתאים לעיצוב הפנים?

כל אלה הן שאלות שבהם התמחו מעצבי פנים באמצעות ניסוי וטעיה – וזה הפך אותם למומחים בעיצוב וילונות מותאמים אישית עבור הלקוחות, בין אם מדובר בעיצוב סוויטות יוקרה בצפון או חדרים בדירה של משפחה צעירה.

יש כמה כללים שימושיים שיכולים להבטיח שהווילונות שלכם ייראו יותר יקרים ממחירם האמיתי. רוצים להכיר אותם? המשיכו לקרוא!

על בדים ופרטיות

אחד השיקולים העיקריים בבחירת בד הווילון נעוץ במטרה שאותה נועד הווילון לשרת בחדר הספציפי. אז מה המטרה שלכם? האם אתם זקוקים וילונות האפלה בחדרי השינה? האם אתם רוצים וילון שיכניס פנימה אור טבעי? האם אתם זקוקים לפרטיות מהשכנים? לאחר שהגדרתם את המטרה שלכם, תוכלו להתחיל לצמצם את הבחירות שלכם.

רוב הווילונות העשויים מפשטן וכותנה מגיעים בדרגות אטימות שונות, החל מבד שקוף שיעניק אווירה של בריזה קלילה ויכניס לחדר אור טבעי עם רמה מסוימת של פרטיות, ועד לבד אטום המספק פרטיות רבה יותר ולא מאפשר לאור הטבעי לחדור דרכו. וילונות מבד קטיפה יכולים לספק אפשרויות האפלה מעולות, אבל לרוב הבדים האטומים ניתן להוסיף בטנה שתגרום לאפלה מוחלטת. 

על חָמְרָה וסגנון תלייה

הווילונות מגיעים עם מגוון סגנונות תלייה, למשל תליה על מסילה, תליה על מוט או על כבל מתכת, תלייה באמצעות לולאות בד התפורות לווילון עצמו, טבעות נשלפות המתחברות לווילון ומושחלות על גבי המוט. מצד אחד, וילון שאליו תפורות לולאות חוסך לכם את העלות של הטבעות, מצד שני טבעות הן אידיאליות כדי להוסיף לווילון כמה סנטימטרים, להאריך אותו ולחשוף את המוט. סגנון וילון הקפלים הנע על גבי מסילה, הוא המסורתי יותר. 

החומרה מגיעה בסגנונות שונים, החל מסגנון תעשייתי ועד לסגנון מודרני או מסורתי. תמיד אפשר להוסיף גם קשירה שתוסיף לעיצוב של הווילון שלכם.

על אורך ורוחב הווילון

אנשים רבים מתמודדים עם הבחירה הנכונה באורך וברוחב הווילון. אמנם, כשתולים וילונות האינסטינקט הטבעי הוא לתלות אותם ממש מעל למסגרת החלון, אבל תלייתם ממש מתחת לתקרה תגרום לחלונות להיראות גבוהים יותר. 

באופן דומה, תליית מוט הווילון במרחק של כמה סנטימטרים מהחלון תאפשר לווילון הפתוח לחרוג מעבר למסגרת החלון, לא לחסום את האור הטבעי, ועם זאת לגרום לחלונות להיראות גדולים יותר. 

חשוב לקחת בחשבון גם את הגובה של הווילון התלוי מהרצפה. בדרך כלל הווילון צריך להגיע לנקודה שבה הרצפה מתחילה, אבל יש כאלה שמושכים את הווילון קצת מעל לרצפה כדי להשיג מראה רומנטי יותר. אגב, אם הרדיאטור או הריהוט בחדר מפריע לקביעת גובה הווילון מהרצפה, אולי כדאי לתלות צילון על החלון במקום וילון.

על צבע ודוגמה

וילונות כבדים מפשתן או קטיפה בצבעים ניטראליים יהיו הבחירה הנצחית והקלאסית ביותר. אפשר לבחור גם בווילון עם צבע ודוגמה ובלבד שבוחרים נכון. למשל, דוגמת פסים בגוונים דומים או דפוס פרחוני כלשהו יכולים להוסיף לווילון השקוף עניין ויזואלי ואווירה רומנטית. אם אתם רוצים להפוך את הווילון למוקד החדר שלכם, הבחירה בדפוס נועז יכולה להתאים.

מעצבי פנים ממליצים גם על בחירה בווילונות שצבעם מתאים לצבע הקיר. זה מתאים במיוחד לחדרים כהים יותר עם וילונות קטיפה כבדים. בכול מקרה, זכרו, כשמדובר בווילונות הסגנון הפשוט והחלק תמיד טוב יותר!