איך לבחור וילונות לפינת האוכל שלכם?

עומדים לבחור וילונות לפינת האוכל שלכם? כנראה שעיצוב הבית חשוב לכם, וכנראה שהוא חשוב לכם בכל חלל וחלל בביתכם. אם כך, הגעתם למקום הנכון. כאן אנחנו נדבר בקצרה על בחירת וילון לפינת האוכל ולמטבח הבית. הנה כל מה שצריך לדעת בנושא.

מזל טוב, החלטתם לשדרג את הבית באמצעות אביזרים דקורטיביים שונים, כמו למשל וילונות. רגע לפני בחירת וילון לפינת האוכל, אנחנו ממליצים לכם להתבונן סביב ולבחון שנית את עיצוב ביתכם. אם ביתכם הוא כפרי מאוד ומצריך וילונות בהתאם, תוכלו לרכוש וילון באווירה של כפר. אם ביתכם מעוצב בעיצוב מודרני, וילונות חשמליים יכולים להיות אחלה אופציה. כך או כך, השורות הבאות עבורכם, בואו נתחיל עם המחירים של וילונות לבתים.

כמה עולה וילון לבית?

שדרוג הבית כולל רכישת רהיטים בסגנונות שונים, שולחנות אוכל נפתחים או רגילים, גופי תאורה, קונסולות לבית ועוד.  בין כל אלו, תצטרכו לרכוש גם וילונות לפינת האוכל. אם פינת האוכל שלכם היא גדולה, אנחנו ממליצים על וילונות עם נוכחות, לא וילונות צנועים ומינוריים.

אם פינת האוכל שלכם מאוד קטנה, אפשר לבחור וילונות-חצי (אלו וילונות קצרים באורך של כ-1.5 מטרים). כך או כך, את גודל, אורך ורוחב הווילון כדאי להתאים לגודל פינת האוכל שלכם. כמו כן, אם פינת האוכל גדושה ועמוסה בריהוט, יהיה כדאי לשקול להתקין וילון בד או וילון חשמלי. בין אם תבחרו וילון מסוג כזה או אחר, וילונות בדרך כלל עולים מאות שקלים בודדים, לא יותר מזה.

סוגי בדים של וילונות

בעוד שישנם סוגי בדים כמו פשתן וכותנה, ישנם וילונות לבית עשויים בד סיבים בעבודת יד. וילונות עם בדי סיבים מתאימים יותר לחללים בבית שמקבלים אור שמש במהלך היום. בניגוד לאלו, בדי פשתן וכותנה נחשבים יותר צפופים ואור השמש אינו חודר דרכם בהצלחה.

חשוב לזכור, בין אם בפינה יש לכם שולחנות אוכל נפתחים או סטנדרטיים, סוג הבד יקבע את כמות האור המוארת עליהם. אם אתם רוצים שהמטבח יואר באור טבעי במהלך היום, ומאוד אוהבים את הנראות של בד פשתן, יש לכם אופציה נוספת. האופציה היא התקנת וילון פשתן מעורב יחד עם בד פוליאסטר. מצד אחד, יהיה לכם את הנראות העיצובית של הפשתן. מצד שני, הוא לא יהיה צפוף כמו בד פשתן רגיל מכיוון שהוא חצי פוליאסטר.

צבע וילונות לפינת האוכל

זכרו כלל אצבע, וילונות צבעוניים נוטים לדהות מהר יותר מאשר וילונות בצבעים אחידים, כמו לבן. כמו כן, צבע הווילון מהווה אפקט שמשנה את תחושת גודל החלל. במילים יותר פשוטות, ישנם צבעים שיספקו לכם תחושה של הגדלת המרחב, ולהיפך. אם למשל הקיר שלכם צבוע בצבע מסוים, וילון בצבע שונה מהקיר ייתן תחושת הגדלת המרחב. בהפוך מכך, קיר וגם וילון שצבועים באותו הצבע, יתנו הרגשה של הקטנת החדר במידה מסוימת. בין אם תבחרו בווילון זה או אחר, העיקר שתלכו עם הסגנון שלכם.