איך לבחור וילונות לחדרי הבית השונים?

אם החלטתם לבחור וילונות חדשים לבית, קחו בחשבון שלכל חדר יש את הצרכים שלו. לכן עליכם להבין מה מתאים לכל חדר וחדר וכיצד הוילונות ישתלבו היטב בחלל המיועד. אנו כאן עבורכם עם כמה טיפים חשובים כדי שתוכלו להגיע לבחירות הנכונות ביותר עבורכם.

חשבו בצורה מעשית קודם כל ולפני הכל

ברוב הבתים וילונות משרתים מטרה ממשית ומעשית: הם פתרון הצללה שעוזר גם לשמור על פרטיות. לכן זה רק הגיוני שלכל חדר בבית יהיו דרישות וצרכים אחרים. קחו למשל את חדרי השינה בבית, אלו החללים אשר משמשים אותנו לשינה ומנוחה ועליהם להעניק הרגשה חמימה, מרגיעה ונעימה, תוך שמירה על פרטיות. לכן הבחירה הטובה לחדרי השינה תהיה וילונות אטומים יותר.

בסלון בו אנו מבלים את עיקר הזמן, אין באמת צורך בוילונות כהים, מכיוון שדווקא נחמד להכניס אור טבעי הביתה. כאן הפרטיות חשובה במיוחד אם יש חלונות גדולים וכלי מי שעובר יכול לראות את מה קורה בפנים. תוכלו לשלב בין תריסים חשמליים שניתן לשלוט בהם, לבין וילונות ארוכים שישתלבו כאלמנט עיצובי.

עבור המטבח עליכם לבחור בוילונות כמה שיותר מינימליים, אך אם תרצו תוספת של פרטיות או שדרוג של העיצוב, הוילונות שתבחרו צריכים לדרוש מינימום תחזוקה והכי חשוב – עליכם לשים לב לעובדה שיש מכשירי חשמל ובישולים בסביבה.

השלב הבא – הבינו מה המראה שאתם מנסים להשיג

השלב הבא בעת בחירת הוילונות לבית דורש מכם להבין מה המראה שאתם שואפים להשיג, כך תוכלו לבחור את הוילונות שישלימו את העיצוב. כאשר החדר ניטרלי ולא כולל יותר מדי צבעים, תוכלו להמשיך באותו הקו עם גוונים בהירים פשוטים, או ללכת עם וילון עם קצת יותר טקסטורה ותחושה יוקרתית.

בסלון, הוילונות הנכונים יכולים להעצים את העיצוב, להוסיף המון ולהפוך לאלמנט דקורטיבי בפני עצמו. בנוסף מעבר להיותם מושכים חזותית, הם גם יספקו חום ופרטיות. לכן הבינו קודם כל מה הקו העיצובי בכל חלל וחלל ואיזו אווירה תנסו ליצור, ורק אז בחרו את הוילונות המתאימים.

ולבסוף הכירו את האפשרויות שלכם

יש המון אפשרויות, בדים, עיצובים, טקסטורות, דגמים ומה שנפלא הוא שאינכם חייבים להעדיף אפשרות אחת על פני אחרת, אפשר בהחלט לשלב בין עולמות. בעלי בתים רבים מבינים את היתרונות של שימוש בשכבות וסוגים שונים של וילונות באותו החלון, כמו למשל תריסים חשמליים עם וילונות רכים, וילונות אטומים ונשפכים יחד עם וילונות שקופים ורכים. אינכם צריכים להרגיש כלל מוגבלים וכאשר מדובר בוילונות, תוכלו ליהנות מהטוב שבכל העולמות!

מאמר זה נכתב בשיתוף המומחים של דומיין בדים – חנות בדים מובילה בתל אביב.